امروز: / الأربعاء 19-شعبان-1440 / Wednesday 2019-April-24

مناسبت روز
پیام روز :

اربعین رمز تحکیم وحدت مسلمین است

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت و اربعین کلید و رمز تحکیم وحدت مسلمانان جهان است.

حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی در دیدار جمعی از علمای اهل سنت زائر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: اربعین در نهایت موجب ایجاد امت واحده خواهد شد زیرا عشق و ایثار میلیون ها انسان در چنین اجتماعی عظیم آنهم با یک هدف واحد ذر دنیا کم نظیر است.
وی خاطرنشان کرد: در این میان تعامل و ارتباط دو ملت ایران و عراق بخصوص در چنین ایامی موجب تحکیم هر چه بیشتر وحدت، اتحاد و همبستگی بیشتر می شود.
نجفی روحانی تصریح کرد: حرکت اربعین عمیق، ریشه دار و دارای آثار شگفت انگیزی در جهان اسلام است که کمتر کسی می تواند با عمق وجود آن را درک کند.
وی اظهار داشت: در این ارتباط دشمنان و دنیای استکبار موضوع اربعین را با دقت بیشتری به لحاظ حساسیت آن رصد می کنند که مسلمانان جهان باید هوشیار باشند.
وی خاطرنشان کرد: ان شاءالله حرکت بعدی زائران اربعین حسینی به سمت بیت المقدس خواهد بود.
نماینده بعثه رهبری در عراق گفت: حرکت اربعین با توجه به عمیق بودن ریشه فرهنگی آنهم با یک هدف مشترک هیچگاه از هم گسیخته نشده و بالعکس هر روز مستحکم تر خواهد شد.
شیخ مهدی حیدری کبیر نیز به نمایندگی از هیات اهل سنت در این دیدار گفت: اربعین منشا همدلی ، وحدت، انسجام و یکپارچگی امت اسلام است و روز به روز محکم تر و استوار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: صحنه های از خود گذشتگی زائران اربعین حسینی و خادمین آنان بخصوص در این ایام کم نظیر و مثال زدنی است.
براساس اعلام مسوولان و دست اندرکاران ستاد اربعین امسال از ۱۴ میلیون زائر عراقی و غیر عراقی حدود دو میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند.

ایرنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس