امروز: / السبت 11-جماد ثاني-1440 / Saturday 2019-February-16

مناسبت روز
پیام روز :

دعوت از تولید کنندگان وکارآفرینان نمونه هر شهر و معرفی تولیدات با کیفیت آنها در مراسمات هیات یکی از راه های حمایت از تولید ملی است

خلیل الله خشتی مدیر هیآت رزمندگان بهارستان باتوجه به تغییر نگرش و ذهنیت عموم مردم نسبت به کالاهای تولید داخلی و ایرانی بیان کرد: باید ابتدا با فرهنگ سازی و تغییر نگرش مردم به کالای ایرانی به عنوان کالایی بی کیفیت و هم چنین شرم از بیان آن در مقابل برندهای خارجی، چشم وهم چشمی ها و مقایسه های معمول که متاسفانه امروز در جامعه زیاد شده میتوان دراین زمینه گام برداشت.
وی گفت: هیات های رزمندگان به عنوان یک هیات
طراز انقلابی با ترویج مواردی از جمله ساده زیستی، پرهیز از اشرافیگری، سبک زندگی اسلامی مانند عدم اسراف و… میتوانند اقدامات موثری در این زمینه انجام دهند.

خشتی اضافه کرد: همچنین باتوجه به اینکه افراد جامعه استفاده از کالای خارجی ،لوکس و به اصطلاح برند را به دلیل فرهنگ نادرست منحط و وارداتی غرب باعث افتخار میدانند باید بالعکس شود و ،ضمن ضد ارزش خواندن این تفکرغربی؛ استفاده از کالای داخلی در مقابل کالای خارجی را نشان فرهیختگی ،بالندگی و عشق به وطن دانست
معرفی کالاها و تولیدات باکیفیت داخلی و تبلیغ این محصولات جهت جایگزینی کالای خارجی در هیات ها به شکلهای گوناگون از جمله نمایشگاههای جانبی در مراسمات و
همچنین دعوت از تولید کنندگان وکار آفرینان نمونه شهرستان واستان و معرفی تولیدات با کیفیت آنها در مراسمات هیات از دیگر راهکار ها است.

خشتی با بیان اینکه عموم هیاتها با استفاده از محصولات ایرانی اعم از جایی ،برنج و پارچه ایرانی در مراسمات خود وحساسیت نشان دادن به این امر ابتدا از مجموعه خود شروع کنند اظهار کرد: هیاتها با افتخار بیان کنند که ما امسال ودر این مراسم از مثلا جایی ایرانی به جای محصول خارجی استفاده کردیم
وی گفت:با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب بر مصرف کالای داخلی؛ هیات ها تعصب نشان بدهند
البته نقش موثر سخنرانان با بیان موضوع تاریخی و فرهنگی و مادحین به عنوان الگوی نسل جوان؛ مدیران و اعضا هیات به عنوان عمل کننده به مصرف کالای داخلی بسیار موثر است

مدیر هیات رزمندگان بهارستان خاطر نشان کرد: این امر همچون زنجیره ای به هم متصل است؛ مردم با مصرف کالای داخلی به رونق تولید و فضای کسب وکار و اشتغال در کشور کمک میکنند.
وی گفت: چه بسا با خرید های خارجی وبدون تامل افراد جامعه؛ سرپرست یک خانواده دچار مشکل شود و چندین نفر و خانواده درگیر این مساله شوند حتی ممکن است از دوستان، اقوام و اطرافیان خود ما باشند.

عضو فعال هیات رزمندگان ببان کرد: تولید کنندگان هم با افزایش کیفیت کالا ،به روز رسانی،تنوع ودر نظر گرفتن سلیقه مردم در این رقابت تنگاتنگ میتواند توجه عموم مردم و رضایت خدا و خلق خدا را داشته باشد.

وی در ارتباط با نقش دولت در این خصوص تصریح کرد: با حمایت دولت در جلوگیری از ورود کالای قاچاق و واردات بی رویه ؛محصولاتی که در کشور امکان تولید دارد به بالندگی،قدرت داخلی ،توانمندی و عدم وابستگی کشور کمک شایان توجهی میکند.

وی در پایان گفت: معرفی کانالها ،سایتها،محصولات و تولید کنندگان فراوان باکیفیت ولی گمنام در هر منطقه به عموم مردم؛ کمک خوبی در ترویج حمایت از کالای ایرانی میکند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس