امروز: / الإثنين 04-صفر-1442 / Monday 2020-September-21

مناسبت روز
پیام روز :

روایت همدردی با مردم بدون سلبریتی شدن

امروز هیأت های بسیاری در اصفهان وجود دارند که با جدیت به مسائل روز و تقویت افراد در مقابل هجوم دشمنان می‌پردازند و فعالیت‌های هیأت را به‌نوعی به‌روزآوری و در ابعاد مختلف گسترش داده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری رزمندگان، هیأت در عرف جامعه ایران اسلامی به‌عنوان یک مکتب و فرهنگ تعریف می‌شود و اساساً مدل آموزش‌وپرورش انسان است و در تمام ابعاد زندگی تأثیرگذار خواهد بود تا جایی که در جامعه امروز، اصطلاح بچه هیأتی و کار هیأتی بسیار رایج است و نشان از مرام و اخلاق ویژه‌ای دارد که نمونه آن را در هیچ مکتبی پیدا نمی‌کنیم.

در مدل کار هیأتی علی‌رغم وجود مسؤول، افراد برای کار کردن منتظر کسی نمی‌مانند و هرکاری که باشد، همه باهم به سراغش می‌روند و اعتقاد بر این است که کار نباید روی زمین بماند، این شیوه کار و فعالیت می‌تواند سازنده شخصیت افراد و جامعه باشد.

اما هیأت تنها به معنای عزاداری و گریه نیست، بلکه این عزاداری و گریه، پویا و موتور محرک فرد و جامعه است که از طرفی مهربانی با همه مردم مظلوم و بلکه همه ذرات عالم و از طرف دیگر مقابله و دشمنی با ظالمان و ستمگران دنیا را آموزش داده و تمرین می‌کند.

هیأت‌هایی که سیل را از خانه‌های مردم بیرون می‌کنند

هیأت به معنای گوشه‌گیری و حزن منفعلانه نیست همان‌طوری که در این سال‌ها دیده‌ایم که پس از حوادث تلخی که برای مردم در هر گوشه‌ای از کشور اتفاق می‌افتد، هیأت ها و بچه هیأتی ها هستند که آستین همت را بالا زده و تا کمر در گل‌ولای فرو می‌روند تا سیل را از خانه مردم بیرون کنند.

 

کمک‌رسانی به مردم و همدردی، بدون سلبریتی شدن

اما نکته قابل‌توجه اینجا است که هیأت ها، برخلاف برخی موج‌سواران وقایع کشور، از پیشتازان خدمت‌رسانی و کمک به مردم هستند که نمود بی‌نظیر آن را می‌توان در زلزله کرمانشاه، سیل لرستان و همچنین سیل این روزهای جنوب و سیستان مشاهده کرد.

موکب‌های جمع‌آوری کمک برای مردم آسیب‌دیده در ایام اربعین هنوز در خاطره‌ها مانده است و امروز شاهد سرازیر شدن سیل کمک‌های کالایی و نیروی انسانی از تمام نقاط کشور به سیل‌زدگان هستیم که اصفهان هم از این قافله عقب نمانده و با تفکر هیأتی، به یاری مظلوم می‌رود.

اصلاً تربیت هیأت این‌گونه است که به دنبال نام و نشان و به اصطلاح امروز، فالوور و ابراز تسلیت در صفحات مجازی نیست، مردانه در وسط میدان می‌ایستد و برای ارزش‌های اسلام و انقلاب می‌جنگد.

 

هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس