امروز: / الجمعة 10-شعبان-1441 / Friday 2020-April-3

مناسبت روز
پیام روز :

ویژه برنامه قرار عاشقی جمعه ۱۶ آذر هیأت رزمندگان اسلام جنوب اصفهان

احسان صفایی مدیر روابط عمومی هیات رزمندگان اسلام جنوب اصفهان گفت: ویژه برنامه قرار عاشقی این هفته در تاریخ ۱۶ آذرماه ۱۳۹۷ با سخنرانی حجت السلام والمسلمین کرمی پیرامون غربت امام زمان و با نوای گرم برادر عبداللهی در جمع هیات رزمندگان اسلام جنوب اصفهان در گلستان شهدا اصفهان برگزار گردید .

وی افزود : این ویژه برنامه جمعه ها به صورت هفتگی با همت هیأت رزمندگان اسلام جنوب اصفهان در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار می گردد .

خلاصه ای از مطالب مطرح شده به شرح زیر است :

یکی از القاب امام زمان غریب بودن ایشان می باشد . اگر ما معنی و مفهوم غریب را بدانیم می توانیم غریب زدایی کنیم.

معانی و انواع غربت

دور از اهل و دیار : این معنای غربت بسیار رایج است و شاید نخستین چیزی که از کلمه غریب به ذهن می آید همین معناست وقتی امام رضا(ع) می خواستند از مدینه به ایران بیایند فرمودند فانی اخرج من جوار جدی و آموت فیلم غربت یعنی من از جوار جدم خارج میشوم و در غربت از دنیا میروم .

داوود رقی از امام کاظم درباره آخرین امام می پرسند امام می فرمایند : هو الطرید الوحید الغریب .

امام زمان از سن ۵ یا ۶ سالگی آواره کوه ها و بیابان ها شد و دور از وطن غریب بودند

غریب به معنای ناشناخته : وقتی قدر کسی را نشناسند و به کمالات و صفات کسی آگاه نباشند و نسبت به خاصیت ها و کارایی های که دارد آشنا نباشند طبعا از او قدردانی نمی کنند چنین کسی غریب است مانند فرد خیری و دلسوز که سفره ای پهن کرده و بانهایت احترام مردم را پذیرایی می کند اما چون او را نمی شناسند طبعا از او تشکری نمی کنند

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس