امروز: / الإثنين 20-ذو القعدة-1440 / Monday 2019-July-22

مناسبت روز
پیام روز :

گزارش فعالیت هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان در جهت خدمت رسانی به استان های سیل زده

بسمه تعالی

الف:ایجاد پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی

به دنبال سیل اخیر در بعضی از استان های کشور و همراهی مردم در اقدام انسان دوستانه و خدا پسندانه کمک به هم وطنان سیل زده ،هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان با همکاری هیئت رزمندگان شهرستان های این استان اقدام به برپایی پایگاه های جمع آوری اقلام و کمک هایمردمی و خیرین کردند و با همکاری دیگر هیئت های مذهبی سطح شهر و موکب های اربعین حسینی (ع) کمک های قابل توجهی ، چه نقدی و چه به صورت کالا انجام گرفت که شرح آن به پیوست آمده است.

ب:ایجاد قرارگاه فعالیت های جهادی

در ادامه کمک رسانی به مناطق سیل زده اعزام حدود ۱۵۰ نفر نیروی جهادی در قالب چهار قرارگاه فعالیت جهادی در استان های گلستان ، لرستان و خوزستان به شرح ذیل راه اندازی و کمک رسانی شد:

۱-قرارگاه شهید جواد محمدی شهرستان معمولان و روستاهای آن

۲-قرارگاه مالک اشتر در بستان

۳-قرارگاه شهید امید اکبری در بخش افرینه و روستای آن که از توابع شهرستان پلدختر می باشد.

۴-قرارگاه شهید محمدی در شهرستان شادگان و روستای آن

که جهادگران جوان از اصفهان و شهرستان های استان با محوریت هیئت رزمندگان به کمک رسانی و توزیع غذا ولایروبی گل و لای به مدت ۲۵ روز پرداختند.

قرارگاه ویژه ای نیز با همکاری سپاه لرستان در ناحیه مقاومت شهرستان معمولان راه اندازی شد که کمک های اهدایی مردم استان اصفهان و دیگر استان های کشور به آن قرارگاه تحویل داده و پس از تفکیک و بسته بندی مناسب توسط جوانان جهادی به روستای اطراف اعزام و توزیع می گردید.

در ضمن جهت کمک به مردم سیل زده شهرستان الیگودرز ، سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با کمک سپاه الیگودرز اقدام به ایجاد قرارگاه کمک رسانی کرده بودند که حدود ۱۵ کامیون اقلام اهدایی مردم اصفهان اعم از بسته های غذایی کامل ، پوشاک ، پتو ، آب معدنی و دیگر اقلام با محوریت هیئت رزمندگان به آن قرارگاه جهت توزیع به مردم روستاهای آسیب دیده از سیل اعزام شد.

ج:برپایی موکب های اربعین حسینی (ع)

موکب های هیئت رزمندگان استان نیز با برپایی تجهیزات آشپزخانه موکب در مناطق سیل زده به طبخ غذا و توزیع آن به شرح ذیل پرداختند.

۱-آشپزخانه موکب حضرت زهرا هیئت استان (هیئت ملک شهر و خانه اصفهان) که در بستان مستقر و روزانه در دو وعده حدود ۴۰۰۰ پرس غذا طبخ و خودشان توزیع می کردند.در ضمن خبازخانه ای سیار نیز از سپاه مرکز تحویل گرفته و در آن جا اقدام به پخت نان و توزیع به صورت داغ به مردم انجام می دادند.

۲-آشپزخانه موکب حضرت رضا هیئت شاهین شهر و دولت اباد که در شهرستان معمولان مستقر و به مدت ۱۵ روز با همکاری دیگر موکب ها در دو وعده روزانه از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ پرس غذا طبخ می کردند.

۳-آشپزخانه موکب های خمینی شهر و درچه که به محوریت هیئت رزمندگان آن شهرستان ها در اهواز (نمایشگاه بین المللی) مستقر و روزانه در دو وعده از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ پرس غذا طبخ و بسته بندی و توزیع و در روستا های سوسنگرد و حمیدیه توزیع می کردند.

لازم به توضیح است که مواد اولیه طبخ غذا مثل برنج ، روغن ، گوشت ، مرغ ، سویا ، ظروف یکبار مصرف و … را این هیئت ها از شهرستان های خود تامین می کردند.

کمک و پشتیبانی مالی از ۱۱۰ بچه یتیم سیل زده در شهرستان پلدختر با کمک کمیته امداد امام آن شهر به مدت یک سال که به صورت ماهانه به آن ها تحویل داده می شود.

د:اقلام اهدایی:

 اقلام اهدایی مردم و خیرین که با همکاری هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان جمع آوری و اعزام شد به شرح ذیل است:

اقلام

مقدار

اقلام

مقدار

آرد

۵۶ تن

برنج

۴۰ تن

پتو

۱۰ هزار تخته

حبوبات

۲ تن

نمک دریا

۱تن

آب معدنی

۴ هزار شل

پوشاک زنانه

۸۵۰۰ بسته

سویا

۱ تن

ماکارونی

۷ هزار بسته ۷۰۰ گرمی

روغن

۴ هزار لیتر

قند

۱ تن

چایی

۵۰۰ کیلو

نبات

۱ تن

کبریت

۵۰۰ بسته ۱۰ تایی

لباس زیر زنانه

۵ هزار دست

پوشاک مردانه و بچه گانه

۱۵۰ هزار تکه

بسته شوینده (شامل: تاید دستی و ماشینی ، صابون ، مایع دستشویی ، شامپو ، خمیر دندان و مسواک)

۱۰ هزار بسته

 

 

 

هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان

اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس