امروز: / الخميس 18-صفر-1441 / Thursday 2019-October-17

مناسبت روز
پیام روز :

۲۵۰ گیت خروجی در پایانه‌های مرزی ایران و عراق مستقر شدند/ افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت پارکینگ‌ها

احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو‌با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به آمادگی مرزها برای خروج زائران اربعین از کشور، گفت: برنامه‌ریزی‌ها به منظور تردد روان زائران اربعین در مرزهای ایران و‌عراق پیش‌بینی شده است و هم‌اکنون تردد زائران در مرزهای خروجی روان است.

وی درباره گیت‌های خروجی مستقر در مرزها خاطر نشان کرد: با هماهنگی صورت گرفته تاکنون ۲۵۰ گیت در مرزهای خروجی ایران و عراق استقرار یافته و همین تعداد نیز توسط دولت عراق در خاک این کشور تأمین شده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین از آمادگی ایران برای افزایش گیت‌های خروجی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در روزهای منتهی به اربعین تعداد زائران نیز بیشتر می‌شود، ما به منظور تردد بهتر زائران اربعین و‌ عدم‌ معطلی آن‌ها آماده افزایش گیت‌های خروجی در پایانه‌های مرزی ایران و عراق هستیم.

محمدی‌فر با بیان اینکه بسیاری از زائران با خودروهای شخصی به مرزها مراجعه می‌کنند، گفت: پارکینگ‌هایی در اطراف مرزها پیش‌بینی شده است که امسال با توجه به افزایش تعداد زائران اربعین حسینی، ظرفیت پارکینگ‌ها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است، تا زائران بدون مشکل ماشین‌های خود را پارک‌کرده و‌با اتوبوس‌های مستقر در اطراف مرزها به نقطه صفر مرزی منتقل شوند و به ادامه سفر بپردازند.

به گزارش فارس، تاکنون بیش از ۲ میلیون زائر اربعین حسینی در سامانه سماحنام‌نویسی کرده‌اند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس