امروز: / الخميس 19-رمضان-1440 / Thursday 2019-May-23

مناسبت روز
پیام روز :

فضایل حضرت علی (ع) // مطرح شده در ویژه برنامه قرارعاشقی ۹ شهریور به مناسبت عید غدیر

احسان صفایی مدیر روابط عمومی هیات رزمندگان اسلام جنوب اصفهان گفت: قرار عاشقی این هفته به مناسبت عید سعید غدیر با کلام دلنشین حجت السلام والمسلمین موسوی پیرامون فضایل حضرت علی و قرائت زیارت آل یاسین توسط کربلایی مهدی صابری در جمع هیات رزمندگان اسلام جنوب اصفهان در گلستان شهدا اصفهان برگزار گردید .

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام موسوی پیرامون فضایل حضرت علی (ع) در ویژه برنامه قرار عاشقی جمعه ۹ شهریور :

پیامبر اکرم فرمود: لو انّ الرّیاض اقلامٌ و البحر مدادٌ و الجنّ حسابٌ و الانس کتابٌ ما حصوا فضایل علی بن ابی طالبٍ؛ اگر همه درختان باغها قلم شوند و تمام دریاها مرکّب و جوهر، و جنها حسابگر و انسانها نویسنده گردند، نمی‏توانند فضایل حضرت علی (علیه السلام) را شماره کنند.

ماچگونه از فضایل حضرت علی (ع) حرفی بزنیم وقتی که جبرئیل مباهات میکند که اولین معلم او حضرت علی علیه السلام است.

جبرئیل در محضر رسول خدا نقل میکند زمانی که خداوند او را خلق نمود ، از او پرسید: من کیستم و تو کیستی؟ جبرئیل میگوید من مبهوت بودم و نمیدانستم و ناگهان نور وجود حضرت علی علیه السلام بر من ظاهر شد و به من یاد که به محضر خداوند بگویم: انت رب الجلیل و اسمک الجمیل و انا عبدک الضعیف و اسمی جبرئبل

جبرئیل در ادامه این حدیث طولانی عرضه میکند که همه ملائکه در عرش، عبادت و تسبیح خداوند را از شما و امیرالمومنین یاد گرفته اند.

از رسول خدا روایتی است که فرمودند: خداوند ۴۰۰۰ سال قبل از خلقت آفرینش و هستی نور من و علی را متحد آفرید. پس از سالها عرش و بهشت و جهنم را آفرید. پس ازمدتی ملائک و فرشته ها را آفرید. ملائک به خداوند شکایت کردند که نروی در عالم نیست و ظلمات همه جا را فراگرفته. خداوند از نور من و علی عرش و جهانیان را روشن نمود.

از امیرالمومنین چه بگوییم وقتی انبیا الهی همگی خود را مدیون حضرت میدانند و در خطرات نور وجود حضرت علی است که آنها را یاری میکند. از نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و سلیمان و داوود و…

حتی خضر نبی نیز افتخار او این بوده است که از شیعیان حضرت علی باشد. نقل است که زنی نابینا در مکه برای مردم سقایی میکرد و میگفت: ای مردم به محبت و ولایت وصی پیامبر حضرت علی از دست من آب بنوشید.
راوی میگوید مدتی گذشت و دیدم در مدینه این زن بینا شده است و به مردم آب میدهد و میگوید: به محبت و لایت وصی پیامبر حضرت علی که چشمان من به برکت او شفا گرفته است از دست من آب بنوشید.
راوی میگوید از این زن ماجرای شفا یافتنش را پرسیدم. گفت روزی که سقایی میکردم مردی کنارم آمد و پرسید تو واقعا از شیعیان و محبان امیرالمومنین هستی؟ گفتم آری. برایم دعاکردم خدایا اگر واقعا این زن از محبان حضرت علی است او را شفا بده. با دعای او چشمانم بینا شد. پرسیدم تو کیستی که اینگونه دعایت مستجاب شد؟ گفت: انا خضر النبی و انا من شیعه علی ابن ابیطالب

نقل است وقتی پیامبر به معراج رفتند در هرطبقه از طبقات عرش ملائک نزد ایشان می آمدند و میگفتند تنها یک خواسته از شما داریم و آن این است که وقتی که به زمین بازگشتید سلام ما را به علی علیه السلام برسانید. پیامبر میفرماید در همه طبقات فقط و فقط ملائک این خواسته را از من داشتند. وقتی به آسمان هفتم و آخرین درجه عرش اعلی رسیدم دیدم که حضرت علی علیه السلام آنجاست. با تعجب پرسیدم علی اینجا چه میکند؟ عرضه داشت: چون این ملائک مقرب ترین فرشتگان هستند و محبت زیادی نسبت به حضرت علی دارند از خداوند خواستند تا فرشته ای را شبیه حضرت علی علیه السلام خلق کند تا ملائک به دور علی در عرش طواف کنند.

نقل است وقتی به پیامبر به بالاترین قسمت عرش رسید جبرئبل از امدن بالاتر معذور شد و عرضه کرد اگر بالاتر بیایم پرهایم میسوزد. همان مقام “ثمُ‌َّ دَنَا فَتَدَلیَ‌ فَکاَنَ قَابَ قَوْسَینْ‌ِ أَوْ أَدْنیَ‌” پیامبر اسلام توفیق یافت تا با خداوند مستقیم صحبت کند. پیامبر میفرماید در عرش هم خداوند با صدا و لحن علی با من سخن گفت.

فضایل حضرت علی علیه السلام غیرقابل شمارش و منحصر بفرد است. از ولادت در کعبه تا اولین مسلمان اسلام و رشد کودکی و نوجوانی در دامان پیامبر و افتخار همسری حضرت زهرا سلام الله علیها. از نزول آیات مباهله و ولابت و اولی الامر و صدیقین تا حدیث وزارت و ثقلین و ندای جبرئیل در جنگ خندق و احد و…

حال سوال این است چه شد که رسول خدا با وجود این اوصاف حضرت علی در اسمان ها و زمین از ابلاغ جانشینی و وصایت ایشان دل نگران است و حتی از جبرئیل می خواهند که خداوند ایشان را از این مامورین معاف بدارد.

در قسمتی از خطبه سرول خدا در روز غدیر میخوانیم:
فَأَوْحی إِلَی: بِسْمِ الله الرَّحْمانِ الرَّحیمِ، یا أَیُهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ – فی عَلِی یَعْنی فِی الْخِلاَفَةِ لِعَلِی بْنِ أَبی طالِبٍ – وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَالله یَعْصِمُکَ مِنَ النّاسِ.
وَسَأَلْتُ جَبْرَئیلَ أَنْ یَسْتَعْفِی لِی عَنْ تَبْلیغِ ذالِکَ إِلیْکُمْ – أَیُّهَاالنّاسُ – لِعِلْمی بِقِلَّةِ الْمُتَّقینَ وَکَثْرَةِ الْمُنافِقینَ وَإِدغالِ اللّائمینَ وَ حِیَلِ الْمُسْتَهْزِئینَ بِالْإِسْلامِ

دلیل نگرانی پیامبر از کمبود افراد با تقوا و مومن حقیقی و زیاد بودن افراد دو رو و منافق و افراد شهوت ران و دنیاپرست و مسخره کنندگان ارزشها بود. با این حال پیامبر ۱۲۰ هزار نفر مستقیم و تک به تک بیعت مستقیم هم با خود و هم با حضرت علی گرفت.

این نگرانی پیامبر بی دلیل نبود و کمتر از دوماه بعد این سرطان چرکین در امت خودش را نشان داد و هنوز جنازه رسول خدا روی زمین بود که سقیفه رخ داد. این مردم خیلی زود بخاطر بی بصیرتی یا ترس یا سکوت و دنیاطلبی جواب رد به دختر سول خدا دادند و سکوت آنها منجر به شهادت حضرت شد. مخفی بودن تشیع جنازه حضرت زهرا، ۲۵ سال خانه نشینی مولا، ۱۰۰ سال لعن و دشنام به حضرت علی، ۳ جنگ در مدت ۵ سال حکومت حضرت، مخفی بودن قبر حضرت علی تا ۱۰۰ سال و فاجعه کربلا از تبعات این نگرانی پیامبر بود.

امروز غدیر واقعی برای ما ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است. اما چرا ۱۱۷۶ سال است که به تاخیر افتاده است؟ نکند که مردم زمان ما نیز همچون مردمان عصر رسول خدا هستند؟!

اولین کسی که برای برپایی قطره ای از دریای غدیر در دوران عصر غیبت قدم برداشت حضرت امام خمینی بود و دیدیم چگونه مستکبران و منافقان در برابر ایشان ایستادند. از ترور فرزندشان تا تبعید و زندان و تخریب و جنگ بیش از ۵۰ کشور با ایران و تحریم…

امروز هم دقت کنید می بنید که بیشتر تخریب های دشمنان خارجی و منافقان داخلی و بلندگوهای آنان مثل BBC ، VOA و آمدنیوز و… فقط و فقط خط تخریب اصل انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را دارند.

تنها راه نجات ما از این بحران ها ایستادن در صراط مستقیم اسلام ناب محمدی و ولایت امیرالمومنین است که امروز در خط نورانی حضرت امام و انقلاب متجلی است و دلیل عنایت الهی در این ۴۰ سال بخاطر پافشاری و ایمان قاطبه مردم بصورت زبانی و قلبی و عملی بر این ارزشهاست.

امروز شاهد هستیم که دست نیاز رهبر ما نه به سمت مستکبران و دشمنان اهل بیت و کدخدا، بلکه دست نیاز و چشمان گریان ایشان در حرم امام رضا علیه السلام و در مسجد جمکران و نماز استغاثه به حضرت مهدی علیه السلام است و این راه را برای ما روشن میکند.

ما نیازمنیدیم هم از دشمنان گذشته امیرالمومنین برائت بجویم و هم از دشمنان امروز مولا. این وظیفه ما در تولی و تبراست. امروز امیرالمومنین علیه السلام دشمنانی همچون آمریکا و اسرائیل و انگلیس دارند که با جنگ رسانه ای و ایجاد گروهک های انحرافی مثل داعش و یمانی و بهائیت و… بدنبال مبارزه با ظهور وشیعیان است.

فضایل حضرت علی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان میباشد .

قالب وردپرسقالب وردپرس